Máme otevřeno 7 DNÍ V TÝDNU
  • Podnikejte s chytrostí
  • Pro Řemeslníky a profesionály
  • Pro IT vývojáře a kreativní pracovníky
  • Kontaktní adresa v Praze
  • Pro OSVČ provozující eshopy

POSTUP ZMĚNY MÍSTA PODNIKÁNÍ OSVČ

Jak postupovat při změně sídla fyzické osoby podnikatele?


Dle platné české legislativy musí mít každá obchodní společnost registrovanou adresu, sídlo společnosti. Stejně tak každá fyzická osoba OSVČ uvádí podle živnostenského zákona tzv. místo podnikání. To se nemusí shodovat s místem trvalého bydliště OSVČ, ani s adresou provozovny OSVČ. Změna místa podnikání OSVČ však musí být hlášena prostřednictvím formuláře na několik úřadů.

  1. Nejprve je třeba změnu zapsat na živnostenském úřadu, a to do 15 dnů od změny sídla. To lze provést prostřednictvím změnového formuláře na příslušném živnostenském úřadu.
  2. Do 15 dní musí být změna nahlášena podobným způsobem také na vašem finančním úřadu.
  3. A nakonec je nezbytné změnu sídla ohlásit na příslušném úřadu sociální pojišťovny a zdravotní pojišťovny. Zde by měl být změnový list odevzdán dokonce již do 8 dnů, včetně vyplnění nové adresy sídla fyzické osoby podnikatele.

Nezdržujte se papírováním. Pokud si vyberete sídlo naší virtuální kanceláře pro OSVČ Praha, vyřídíme nezbytné formality za vás a vy zatím můžete v klidu pracovat.


Místo podnikání na zajímavé adrese v Praze


Vyberte si místo podnikání v Praze. Nabízíme vám služby našich virtuálních kanceláří pro OSVČ v atraktivních a velmi žádaných částech Prahy 1, Prahy 2, Prahy 4, Prahy 5, Prahy 6, Prahy 7, Prahy 8, Prahy 10 a Prahy Západ. Virtuální kancelář tak můžete mít jen dvě minuty chůze od stanice Metra Florenc nebo sedm minut od obchodního centra Palladium. Stačí si jen vybrat z naší nabídky.
 


Podnikejte bez obav - Jednatele.cz

Copyright © 2012 Sidloprozivnostniky.cz

Mapa stránek | Všeobecné obchodní podmínky | Pohledávky | Ke stažení


Ochranné známky nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.


Uvedené ceny jsou bez DPH v zákonné výši pokud není uvedeno jinak.